CHESSMAN بوشهر انقلاب روزنامه کارگردان

CHESSMAN: بوشهر انقلاب روزنامه کارگردان رهبر معظم انقلاب روزنامه بامداد جنوب پیام عسلویه

گت بلاگز اخبار بین الملل یکشنبه سرنوشت‌ساز جهت مرکل

آلمانی‌ها در حالی فردا (یکشنبه) در انتخابات پارلمانی این کشور شرکت می‌کنند که این انتخابات آینده آنگلا مرکل و رسیدن او به صدراعظمی جهت چهار سال دیگر را تعیین خو

یکشنبه سرنوشت‌ساز جهت مرکل

یکشنبه آینده ساز جهت مرکل

عبارات مهم : آلمان

آلمانی ها در حالی فردا (یکشنبه) در انتخابات پارلمانی این کشور شرکت می کنند که این انتخابات آینده آنگلا مرکل و رسیدن او به صدراعظمی جهت چهار سال دیگر را تعیین خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سی ان بی سی، حوزه های رای گیری آلمان فردا صبح باز و در ساعت ۶ عصر به وقت محلی بسته خواهند شد.

یکشنبه سرنوشت‌ساز جهت مرکل

نظرسنجی ها حاکی از آن هستند که جهت نخستین بار در حدود شش دهه گذشته در این انتخابات حزب راست افراطی و ملی گرای آلمان در جایگاه سومین حزب وارد پارلمان خواهد شد.

این حزب موسوم به حزب آلترناتیو جهت آلمان (AfD) در یک هفته نهایی به انتخابات جایگاه خود را بیش از پیش تقویت کرده و دو نظرسنجی که روز جمعه منتشر شد نشان دادند که این حزب در انتخابات با کسب بین ۱۱ تا ۱۳ درصد آراء جایگاه سوم را به دست خواهد آورد.

آلمانی‌ها در حالی فردا (یکشنبه) در انتخابات پارلمانی این کشور شرکت می‌کنند که این انتخابات آینده آنگلا مرکل و رسیدن او به صدراعظمی جهت چهار سال دیگر را تعیین خو

براساس نظرسنجی های انجام شده است از جانب موسسه های “اینسا” و “انمید” ائتلاف CDU/CSU متعلق به آنگلا مرکل بین ۳۴ تا ۳۶ درصد و حزب SPD بین ۲۱ تا ۲۲ درصد رای کسب خواهد کرد.

همچنین حزب دی لینکه (حزب چپ) ۱۰ تا ۱۱ درصد و لیبرال دموکرات ها (حزب حامی تجارت موسوم دموکرات های آزاد) ۹ درصد و همچنین سبزها ۸ درصد آراء را کسب خواهند کرد.

یک نظر سنجی دیگر از جانب Stern-RTL نشان داده که حزب AfD سهم 11 درصدی از آرای انتخابات فردا خواهد داشت و ائتلاف CDU-CSU با 36 درصد پیشتاز خواهد بود و حزب SPD ، 22 درصد رای خواهد داشت.

یکشنبه سرنوشت‌ساز جهت مرکل

در انتخابات فردا رای دهندگان می توانند از بین 42 حزب و 4828 کاندیدا گزینش کنند ولی تمرکز عمدتا بر 6 تا 7 حزب آشنا شده است مهم خواهد بود.

رهبران حزب راست افراطی AfD از اعضای این حزب خواسته اند با توجه به زیاد کردن سوءظن نسبت به امکان دخل و تصرف در نتیجه های انتخابات به ضرر این حزب خودشان به عنوان ناظران انتخاباتی عمل کنند و بر فرایند رای گیری نظارت نزدیک داشته باشند.

آلمانی‌ها در حالی فردا (یکشنبه) در انتخابات پارلمانی این کشور شرکت می‌کنند که این انتخابات آینده آنگلا مرکل و رسیدن او به صدراعظمی جهت چهار سال دیگر را تعیین خو

حزب AfD تحت رهبری کاندیداهای ارشد انتخاباتی اش یعنی آلیس ویدل ۳۸ ساله یک مشاور مدیریتی که در روزهای اخیر بر همجنس باز بودنش تاکید کرده و آلکساندر گائولند ۷۶ ساله که یک ملی گرای افراطی آلمانی محسوب می شود در مدت اخیر توانسته اند محبوبیت خود را به نحوه قابل توجهی زیاد کردن دهند.

حزب AfD گفته است که مانیفست این حزب ممنوع کردن همه مساجد و مناره ها در آلمان، ممنوع کردن انتشار اذان از جانب مسلمانان و مجازات کسانی است که حجاب دارند.

یکشنبه سرنوشت‌ساز جهت مرکل

همچنین این حزب خواهان عوض کردن نگرش نسبت به جرائم تاریخی آلمان در وقت جنگ جهانی دوم شده است است.

اگر نظرسنجی ها درست از آب دربیاید حزب AfD بین ۶۰ تا ۸۵ کرسی پارلمانی را در انتخابات فردا به دست خواهد آورد و تبدیل به بزرگترین گروه اپوزیسیون پارلمانی در صورت توافق ائتلاف محافظه کار مرکل با حزب SPD جهت استمرار ائتلاف دو طرف، خواهد شد.

در انتخابات آلمان احزاب مهم هر یک به دنبال چه چیزی هستند؟

ائتلاف اتحاد دموکرات مسیحی (CDU) و اتحاد سوسیال مسیحی (CSU): این احزاب به اصطلاح خواهر مواضع سیاسی بسیار مشابهی دارند و هر دو حزب گرایش راست میانه رو داشته و سیاست ها به لحاظ اجتماعی محافظه کارانه خواهد بود. هر دو حزب براساس اخلاقیات مسیحی شکل گرفته اند. حزب CDU بیان کرد که حامی یک دموکراسی آزاد و مبتنی بر قانون اساسی، یک اقتصاد بازار سوسیال و اکولوژیکا، همکاری آلمان در ارزش های غربی و جامعه دفاعی غربی و ایجاد اتحاد در کشور آلمان و همچنین در اروپا است.

حزب چپ میانه روی سوسیال دموکرات (SPD): این حزب تحت رهبری مارتین شولتز، مدیر سابق پارلمان اروپا مهم ترین حزب چپ میانه روی آلمان هست. این حزب در سال ۱۸۶۹ براساس اصول سوسیالیستی پایه گذاری شد و همچنان مدعی نمایندگی منافع طبقه کارگر است بنابراین سیاست هایش مبتنی بر وعده اصلاحات اجتماعی و برابری و عدالت اجتماعی زیاد هست. این حزب معمولاً از حمایت بیشتری در مناطق صنعتی آلمان برخوردار است ولی اخیرا تا حدی از محبوبیتش را به دو حزب چپ و راست دیگر یعنی دی لینکه و AfD واگذار کرده است.

حزب راست افراطی آلترناتیو جهت آلمان (AfD): این حزب ضد مهاجرت و ضد یورو یک حزب نسبتاً تازه است که در سال ۲۰۱۳ تشکیل شد با وجود آنکه شکل گیری این حزب همزمان با دیگر احزاب پوپولیست ضد تشکیلاتی در قاره اروپا بود ولی توانست تا حدی در کشور آلمان به خاص نزد رای دهندگان راست افراطی جایگاه پیدا کند. این حزب منتقد مهم سیاست های مهاجرتی آنگلا مرکل است که موجب ورود یک میلیون پناهجو به آلمان در سال ۲۰۱۵ شد، بوده و به دنبال محدود کردن مهاجرت و ترک یورو است.

حزب حامی تجارت دموکرات های آزاد (FDP): حزب FDP یک حزب حامی تجارت لیبرال است که به عنوان هم پیمان سنتی ائتلاف CDU/CSU متعلق به آنگلا مرکل مطرح بوده هست. این حزب عمدتاً راست میانه رو بوده و حامی لیبرالیسم اقتصادی، ترویج شخصی سازی و بازارهای آزاد است.

دیگر احزاب مطرح در انتخابات فردا مشمول بر حزب دی لینکه (حزب چپ) – یک حزب سوسیال دموکرات پایه گذاری شده است در سال ۲۰۰۷ و گروه موسوم به “ائتلاف ۹۰/سبزها” که حامی سیاست های حفاظت از محیط زیست و تمرکز بر پایداری اجتماعی، اقتصادی و اکولوژیکی هست، هستند.

آیا در انتخابات فردا نتیجه غافلگیر کننده ای به دست خواهد آمد؟

خیلی بعید است که در انتخابات فردا مرکل مجدداً به عنوان صدراعظم گزینش نشود و همینطور بعید است که حزب او نیز زیاد آراء را نیز به خود تخصیص داده شده است ندهد. با این وجود مرکل قرار نیست که در همان روز یکشنبه به عنوان صدراعظم گزینش شود و این فرایند از جانب پارلمان تازه طی رای گیری محرمانه صورت خواهد گرفت.

کارستن نیکل، معاون مدیر پژوهشی در موسسه اطلاعات تنئو با در نظر گرفتن جمیع نتیجه های احتمالی گفت: آیا شانس واقع گرایانه ای جهت آنکه مرکل در دستیابی به چهارمین دور صدراعظمی شکست بخورد وجود دارد؟ پاسخ منفی است.

با این حال آنچه که نسبت به آن اطمینانی وجود ندارد این است که کدام احزاب جهت تشکیل ائتلاف نزد یکدیگر خواهند رفت.

این احتمال وجود دارد که ائتلاف CDU/CSU مرکل “ائتلاف بزرگ” خود با حزب SPD را که پیش از این آزموده شده است تکرار کند و یا به دنبال تشکیل یک ائتلاف تازه با احزاب کوچکتر FDP و سبزها که به علت رنگ این احزاب سیاسی از آن به عنوان “ائتلاف جاماایکا” یاد شده است برود.

این به عنوان محتمل ترین سناریو مطرح است.

یک تحول احتمالی دیگر مربوط به حزب AfDاست.

کارستن نیکل گفت: باید نتیجه های مربوط به حزب AfD را از نزدیک با توجه به ترکیب سیاسی سازی شدید و قطبی سازی ضعیف و خطر غرض ورزی در پاسخ در انتخابات تحت نظر گرفت. هرگونه عملکرد فراتر از انتظار این حزب فشارها را به مرکز سیاسی زیاد کردن خواهد داد. نظام انتخاباتی پیچیده آلمان به این معنی است که دولت های ائتلافی در این کشور هنجار محسوب می شوند و با توجه به سه ائتلافی که ممکن است بعد از این انتخابات شکل بگیرد بعد این انتخابات هم مستثنی نیست.

باید پارلمان تازه آلمان در عرض ۳۰ روز بعد از انتخابات تشکیل شود ولی تشکیل دولت ممکن است به گفته بعضی تحلیلگران تا ۱۰۰ روز هم طول بینجامد.

به گفته کارستن نیکل از موسسه اطلاعات تنئو سناریوهای زیر سه ائتلاف احتمالی بعدی را نشان خواهند داد:

ائتلاف بزرگ (CDU/CSU-SPD) – احتمال ۴۰ درصد

یک “ائتلاف بزرگ” بین این احزاب مهم به نوعی ادامه وضع موجود محسوب می شود ولی به گفته نیکل تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که حزب SPD مارتین شولتز کمتر از ۲۳ درصد آراء را (نتیجه اش در سال ۲۰۰۹) به دست نیاورد. در حال حاضر نظرسنجی ها نشان می دهند که حزب SPD حدود ۲۲ درصد آراء را کسب می کند که این نتیجه این حزب را به عنوان اپوزیسیون احتمالی آینده مطرح کرده و آینده شولتز را زیرسوال خواهد برد. به گفته نیکل یک ائتلاف دیگر CDU/CSU-SPD جهت اصلاحات پراگماتیک در منطقه یورو با توجه به دستور کار حامی اتحادیه اروپای مرکل و شولتز مثبت خواهد بود.

ائتلاف جاماییکا (CDU/CSU-FDP-Greens) – احتمال ۴۰ درصد

نیکل هشدار داد: این ائتلاف در حال حاضر محتمل ترین سناریو است ولی مذاکرات مربوط به نهایی کردن یک ائتلاف نیاز به وقت دارد. وی افزود: این مذاکرات ممکن است با توجه به مسابقه این دو حزب کوچک جهت یک حوزه انتخاباتی و تعارض های میان حزب CSU و سبزها بر سر مسائلی مثل مهاجرت به شکلی پرمناقشه و وقت بر اجرا شود. با این حال نتیجه کمتر از ۲۳ درصدی حزب SPD در روز یکشنبه مشخص خواهد کرد که همه این چهار حزب گزینش چندانی به جز نشست در مرکز سیاسی مرکل نخواهد داشت.

ائتلاف مسیحی – لیبرال (CDU/CSU-FDP) – احتمال ۲۰ درصد

نیکل گفت: براساس نتیجه های نظرسنجی ها این به لحاظ عددی غیرممکن است که اتحاد محافظه کار مرکل یک ائتلاف راست میانه رو فقط با حزب FDP تشکیل دهد. وی افزود: با این حال اگر آمارهای روز یکشنبه فراتر انتظارها باشد شاید صدراعظم آلمان مجبور به رفتن به سراغ چنین گزینه ای شود. او اعتقاد است که چنین دولتی سریعا تشکیل خواهد شد و ممکن است به سراغ بعضی کم کردن مالیات های هدفمند جهت ثروتمندان برود ولی در عین حال ممکن است دچار تعارض بر سر همگرایی اقتصادی زیاد اروپا که حزب FDP با آن مخالف هست، شود.

واژه های کلیدی: آلمان | انتخابات | اخبار بین الملل

یکشنبه سرنوشت‌ساز جهت مرکل

یکشنبه سرنوشت‌ساز جهت مرکل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog