CHESSMAN بوشهر انقلاب روزنامه کارگردان

CHESSMAN: بوشهر انقلاب روزنامه کارگردان رهبر معظم انقلاب روزنامه بامداد جنوب پیام عسلویه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پیشنهاد تشکیل شورای متخصصان را به رییس‌جمهور دادم/ کلیات طرح‌های وکیل خانواده

معاون حقوقی رییس جمهور با رد اینکه رییس‌جمهور بخاطر فشارهای جامعه معاونان خود را از میان زنان گزینش کرده هست، گفت:‌ اصولا جهت کار نمادین دنبال افرادی که خیلی کا

پیشنهاد تشکیل شورای متخصصان را به رییس‌جمهور دادم/ کلیات طرح‌های وکیل خانواده

لعیا جنیدی : پیشنهاد تشکیل شورای متخصصان را به رییس جمهور دادم/ کلیات طرح های وکیل خانواده و بیمه وکالت را قبول دارم

عبارات مهم : تخصصی

معاون حقوقی رییس جمهور با رد اینکه رییس جمهور بخاطر فشارهای جامعه معاونان خود را از میان زنان گزینش کرده هست، گفت: اصولا جهت کار نمادین دنبال افرادی که خیلی کار علمی کرده اند، نمی روند. چون این افراد بهرحال خواسته یا ناخواسته افکار خود را پیگیری می کنند.

لعیا جنیدی در گفت و گو با ایلنا در رابطه با اهم برنامه های خود در معاونت حقوقی رییس جمهور گفت: رییس جمهور از بنده برنامه درخواست کردند که اجمالا در دو قسمت برنامه خود را تحویل ایشان دادم. یک قسمت مربوط به اصلاح امور جاری معاونت است که تشکیل شورای متخصصان را پیشنهاد دادم و همچنین حسب مورد کارگروه های تخصصی. همینطور با اشاره به معاونت های موجود در معاونت حقوقی گفتم که هر کدام را چه حدی می توان ارتقا داد.

پیشنهاد تشکیل شورای متخصصان را به رییس‌جمهور دادم/ کلیات طرح‌های وکیل خانواده

معاون حقوقی رییس جمهور تشریح کرد: در کنار این پیشنهادات طرح های توسعه ای را مطرح کردم که در ارتباط تنگاتنگ با برنامه های دولت دوازدهم است یعنی جنبه های حقوقی موضوعاتی که دولت در آن برنامه دارد را استخراج و تلاش کردم جنبه ها کلی آن را مطرح کنم.

کلیات طرح های وکیل خانواده و بیمه وکالت را قبول دارم

معاون حقوقی رییس جمهور با رد اینکه رییس‌جمهور بخاطر فشارهای جامعه معاونان خود را از میان زنان گزینش کرده هست، گفت:‌ اصولا جهت کار نمادین دنبال افرادی که خیلی کا

این حقوقدان در رابطه به طرح هایی که از قبل در معاونت حقوقی مطرح بود مانند طرح وکیل خانواده و بیمه وکالت، خاطر نشان کرد: حقیقتا نسبت به کلیت این طرح ها نظر مثبت دارم ولی جهت ارایه یک نظر دقیق باید کارهای تخصصی و اسناد پشتیبان آن طرح ها مطالعه شود.صرف دیدن متن این طرح ها کفایت نمی کند. باید مشخص شود تا چه حد کار تخصصی صورت گرفته که بر اساس آن بشود نتیجه نهایی را گرفت.

ضرورت طرح هایی که جهت حفظ استقلال کانون وکلا مورد نیاز است را درک می کنم

جنیدی با بیان اینکه وکیل دادگستری است و پرسشها وکلا را می داند و درک می کند، بیان کرد: چون با خواسته ها و مطالبات کانون وکلا آشنایی دارم ضرورت طرح هایی که جهت حفظ استقلال کانون وکلا و وکیل است را درک می کنم و این پرسشها را در یک چارچوب کار شناسی و بطور جدی هم در دولت و هم در مجلس پیگیر می شویم.

پیشنهاد تشکیل شورای متخصصان را به رییس‌جمهور دادم/ کلیات طرح‌های وکیل خانواده

برای کار نمادین دنبال افرادی که خیلی کار علمی کرده اند نمی روند

او در پاسخ به نقدهایی که مطرح می کنند رییس جمهور بصورت نمادین یک زن را به سمت معاونت گزینش می کند و از روی فشار جامعه زنان هست، گفت: درحال حاضر سه زن در سمت های معاونت و دستیار خاص رییس جمهور گزینش شدند با این حرف که رییس جمهور در برابر فشار ها معاون زن گزینش کرده است موافق نیستم و بنظر می رسد این ایرادی که گرفته می شود با در نظر گرفتن همه جوانب نیست.

معاون حقوقی رییس جمهور با رد اینکه رییس‌جمهور بخاطر فشارهای جامعه معاونان خود را از میان زنان گزینش کرده هست، گفت:‌ اصولا جهت کار نمادین دنبال افرادی که خیلی کا

او تاکید کرد: اصولا جهت کار نمادین دنبال افرادی که خیلی کار علمی کرده اند، نمی روند. چون این افراد بهرحال خواسته یا ناخواسته افکار خود را پیگیری می کنند. بنابراین هنگامی که چنین افرادی وارد دولت می شوند بطور طبیعی دولت با توجه به این حقیقت با این اشخاص کار می کند و این افراد را گزینش می کند ولی سخت است راجع به این مساله پیشاپیش صحبت کنم. مردم باید کارنامه عملکرد چهار ساله مرا ببینند و آن موقع اظهار نظر کنند. قطعا دولت همه تلاش خود را کرده است که عالی ترین گزینش را انجام دهد ولی مسلما قضاوت نهایی با مردم است.

نپذیرفتن زنان به کل کشور آسیب می زند

پیشنهاد تشکیل شورای متخصصان را به رییس‌جمهور دادم/ کلیات طرح‌های وکیل خانواده

معاون حقوقی رییس جمهور در خصوص برنامه های خود جهت برخورد با رویکرد جنسیت گرا در کشور و دولت و استفاده از ظرفیت زنان، گفت: بدون تردید امروز جامعه یک قشر بزرگ، تحصیل کرده و حرفه ای زن دارد بنابراین این نیمه؛ نیمه مولد جامعه چه در عرصه اقتصاد و چه فرهنگی است از این رو آسیب خیلی بزرگی است که این نیمه پذیرفته نشود. این آسیب نه تنها به خود این زنان وارد می آید بلکه کل کشور هم متاثر از این عنوان می شود لیکن جامعه ای که قصد پیشرفت دارد باید از تمام توان خود استفاده کند نه از نصف آن.

این حقوقدان تشریح کرد: من حتما و نه فقط جهت زنان بلکه جهت اعتلای کل کشور ایده استفاده از همه افراد جامعه را پیگیری می کنم.

معاون رییس جمهور در خصوص اینکه آیا با زمینه تحصیلاتی در شاخه حقوق شخصی می توان در بدنه دولت که زیاد با مسایل حقوق عمومی و بین الملل درگیر است موفق بود، گفت: البته موفق بودن یا نبودن بنده در این پست را کارنامه عملکردم در طولانی مدت مشخص می کند. اینکه پیشاپیش راجع به این مساله حرف برنم کمی خودستایانه است که امری درست و پسندیده نیست. ولی لوایح و طرح هایی که می آید محدود به پرسشها عمومی نیست و راجع به همه پرسشها مردم است و محتوای این لوایح و طرح ها هم مشمول بر مباحث حقوق شخصی است و هم حقوق جزا ، هم حقوق عمومی و هم حقوق بین الملل.

جنیدی افزود: من در زمینه حقوق شخصی و تجارت بین الملل و داوری بین الملل تحصیل کرده ام. بنابراین حوزه بین الملل و حقوق تجارت بین الملل که مورد توجه دولت به جهت مسایل اقتصادی است به تخصص من مرتبط هست. مسایل مربوط به زنان نیز در این حوزه قرار می گیرند. درست است که مساله زنان زیر مجموعه یک معاونت مستقل است ولی سیاست گذاری آن با حوزه تخصصی من مرتبط هست. ولی در حوزه های حقوق عمومی و اداری به علت اینکه سابقه طولانی و بیش از ۷۰ماه تجربه کاری به عنوان مدیر کل حقوقی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران و مدیر کلی اداره لوایح و تنقیح قوانین و مقررات وزارت علوم رادارم، گمان می کنم در این بخش هم تجربه کافی داشته و بتوانم موثر واقع شوم.

او افزود: البته هر شخصی در یک حوزه تخصص دارد و هیچ فردی در تمام حوزه ها متخصص نیست. علوم انقدر تخصصی شده است اند که تخصص داشتن در همه زمینه ها دور از ذهن هست. لازمه جبران این ایراد این است که متخصصان آن حوزه هایی که تخصص ندارد را گرد هم بیاورید و با عقل فردی کار نکید و به عقل جمعی اعتقاد داشته باشد.

واژه های کلیدی: تخصصی | برنامه | بین الملل | رییس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog